Twoje słowa moja godność

Warsztaty dla środowiska osób starszych, w tym osób pracujących z osobami starszymi

Rekrutacja uczestników na warsztaty dla osób pracujących z osobami starszymi prowadzona była we współpracy z ambasadorami kampanii, instytucjami i organizacjami, które przystąpiły do sieci kampanii społecznej „Twoje słowa. Moja Godność” wspierającej przeciwdziałanie dziadurzeniu. W warsztaty uczestniczyły łącznie 132 osoby (90,2% - kobiety; 9,8% - mężczyźni; 23,5% - wiek do 40 lat; 50,8% - w wieku 40 – 59 lat; 25,8% - w wieku 60+).

Długie dyskusje o tożsamości, stereotypach, słowach i godności często kończyły się deklaracją „Ja dziadurzyłam”, „Tak mówimy wszyscy w przekonaniu, że okazujemy troskę osobom starszym”, „Od dzisiaj zacznę reagować na dziadurzenie”. Mamy świadomość, że przed nami bezmiar pracy, by dziadurzenie stało się zjawiskiem nagannym w naszych społecznościach, instytucjach, rodzinach. Zaczęliśmy i będziemy kontynuować.

 

Warsztaty zrealizowane w ramach projektu "Język wobec starości, szacunek w praktyce" finansowane były z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca

Iceland, Liechtenstein, Norway - Active Citizens found

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Strona www.dziadurzenie.org została wykonana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.