Twoje słowa moja godność

W Drzewicy o szacunku wobec osób starszych

Źródło: www.drzewica.pl

W środę, 19 stycznia 2022 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy miało miejsce spotkanie z przedstawicielami instytucji i organizacji działających na rzecz seniorów na terenie gminy i miasta Drzewica. Jego celem było omówienie działań związanych z projektem „Język wobec starości, szacunek w praktyce” realizowanym przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.  Gmina Drzewica jest partnerem projektu.

Jego celem było omówienie działań związanych z projektem „Język wobec starości, szacunek w praktyce” realizowanym przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.  Gmina Drzewica jest partnerem projektu.

Na zaproszenie Burmistrza Drzewicy odpowiedzieli m.in. dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy Agnieszka Brola, kierownik Dziennego Domu Senior+ w Drzewicy Paulina Wołynkiewicz, koordynator Klubu Seniora przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Drzewicy Marta Woźniak, członkowie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy oraz członkowie Zarządu Koła Emerytów i Rencistów w Drzewicy.

Spotkanie otworzył Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, który przedstawił informację o działaniach podjętych w ramach projektu „Język wobec starości, szacunek w praktyce”. Jednocześnie zaprosił do współpracy przy tworzeniu sieci instytucji i organizacji działających na rzecz seniorów, wspierającej kampanię społeczną przeciwdziałającą „dziadurzeniu”.

Zebrani na sali konferencyjnej obejrzeli spoty promujące kampanię „Twoje Słowa, Moja Godność” z udziałem m.in. lokalnej ambasadorki Zdzisławy Majchrowskiej. Podjęli także dyskusję o problemie „dziadurzenia” w środowisku lokalnym oraz sposobach realizacji kampanii.

Projekt „Język wobec starości, szacunek w praktyce” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Więcej informacji na stronie: dziadurzenie.org

Link do artykułu: W Drzewicy o szacunku wobec osób starszych

Iceland, Liechtenstein, Norway - Active Citizens found

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Strona www.dziadurzenie.org została wykonana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.