Twoje słowa moja godność

Urszula Ubraniak

Od 50 lat mieszkam w Uniejowie. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego. Pracowałam jako nauczycielka; obecnie jestem na emeryturze. Jestem regionalistką, współautorką kilku publikacji dotyczących historii lokalnej, wyróżnioną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej". Redaguję kwartalnik „W Uniejowie", w którym swoje strony ma „Uniejowski Głos Seniora". Od 22 lat jestem Prezeską Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa. Byłam inicjatorką powstania Uniejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, któremu prezesuję i który w 2021 r. rozpoczął 9. rok swojej działalności. Wyznaję dewizę, że tego, co już stało się w naszym życiu, zmienić nie można – ale zawsze można zacząć od początku, codziennie od nowa. Staram się myśleć pozytywnie i wierzę, że praca dla innych ma sens. Lubię sięgać do poezji, do złotych myśli i interpretować je. Słucham muzyki poważnej, znajduję też czas na aktywność ruchową.

Iceland, Liechtenstein, Norway - Active Citizens found

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Strona www.dziadurzenie.org została wykonana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.