Twoje słowa moja godność

Warsztaty w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Pomorskiej 11 w Łodzi

Potwierdzeniem sensu i wartości naszych działań jest zawieranie partnerstw i współpraca z organizacjami, które tak jak my działamy na rzecz praw osób starszych. Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie do współpracy od Fundacji „W Człowieku Widzieć Brata”, która prowadzi Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Pomorskiej 11 w Łodzi. W ciągu jednego miesiąca odbyły się tam warsztaty dla trzech grup OS i ŚOS. Były to pierwsze działania edukacyjne przeprowadzone na terenie Łodzi, których celem jest przeciwdziałanie dziadurzeniu. Na warsztatach „O słowach i godności” rozmawialiśmy o tożsamości, stereotypach, języku i godności. Nie było jednolitej zgody, była dyskusja i kolejne pytania. Będziemy więc rozmawiać dalej, odpowiadać na kolejne pytania i/lub wspólnie szukać  odpowiedzi.

Dziękujemy za spotkania i do zobaczenia na warsztatach „O rozmowie i bliskości” – pierwsze spotkanie już w lipcu - którego celem będzie podniesienie kompetencji komunikacyjnych w obszarze reagowania m.in. na dziadurzenie.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Twoje słowa. Moja godność” finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny przez Forum 4 Czerwca partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Pocztówka” Hajnówka Centralna - Stacja Kultury.

Iceland, Liechtenstein, Norway - Active Citizens found

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce

Strona www.dziadurzenie.org została wykonana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.