Jezyk wobec starości, szacunek w praktyce
Strona www.dziadurzenie.org została wykonana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG
Pierwszym krokiem w podjęciu działań antyskryminacyjnych jest zrozumienie problemu przez grupę dyskryminowaną i poznanie sposobów radzenia sobie z występującym zjawiskiem. W osiągnięciu tego celu wykonaliśmy pierwszy krok. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów "O słowach i godności" poznali siłę oddziaływania stereotypów i języka używanego wobec osób starszych. Dzielili się z nami swoimi doświadczenia, podając przykłady dziadurzenia w sferze publicznej oraz rodzinnej, z którymi się spotkają.
Uczestniczkami i uczestnikami były osoby starsze w wieku 60+. Zrealizowaliśmy łącznie siedem warsztatów pilotażowych w Drzewicy, Łowiczu, Uniejowie, Łasku, Inowłodzu, Opocznie i Żarnowie, w których uczestniczyło ponad 90 osób.
Działania edukacyjne przeciwdziałające dziadurzeniu adresowane do osób starszych przeprowadziliśmy w oparciu o autorski scenariusz warsztatów. Kadrę projektu stanowią osoby posiadające wieloletnie doświadczenie z obszaru przeciwdziałania dyskryminacji, komunikacji społecznej, psychologii, pracujący z osobami starszymi. Poznaj naszą kadrę.
Scenariusz i warsztaty przygotowane i zrealizowane zostały w ramach projektu "Język wobec starości, szacunek w praktyce" realizowanego z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów w Galerii.